אתר הטיולים בלב הגליל
דף הבית תיירות בגליל מסלולים בגליל ישובים בגליל חלונות קישורים צרו קשר רישום English

הדרך של בן

לפניכם מפה גיאוגרפית או תצלום אויר (תצ"א) של מסלול הטיול המוצע. בעמודה הימנית ניתן לסמן את המאפיינים/האטרקציות המועדפים עליכם והם יופיעו על גבי המפה. ניתן לעמוד עם הסמן על האייקון שיופיע ולפניכם תפתח תיבה אשר בה יוצגו כל העסקים הקשורים למאפיין שבחרתם. הקלקה על שם העסק בתיבה שנפתחה תאפשר לקבל תצוגה מפורטת של דף העסק כולל דרכי הגעה, זמני פתיחה וכד'.
בילוי נעים.
נקה בחירה
מפת המסלול

הדרך של בן

משך המסלול: שעה
עונה מומלצת: כל השנה
מאפיינים: 
אורך: 1

כיצד מגיעים

מכביש 784 עולים בדרך הגישה לישובי הר שכניה , במעגל התנועה פונים ימינה לישוב קורנית , ובצמת T שמאלה

מסלול

 

בן סלע נולד בקורנית, נפל במלחמת לבנון השנייה. בן 24 היה במותו.

הרעיון לבנות את המקום הזה, הדרך של בן, התחיל מתוך הצורך הרגשי של בני המשפחה וחברים, להנציח, לזכור ולהזכיר את בן כפי שהיה – אדם אוהב טבע, מרחבים, חופש ויחד עם זאת אדם אוהב אדם. וממש כך, בדרכו הוקמה  פיסה קטנה של טבע, נוף ושקט שנבנתה בעזרה ובהתגייסות של בני משפחה, חברים, דרך השכנים מקורנית ושכניה, בני הנוער, ילדי בית הספר ועוד עשרות אנשים שתרמו להיווצרותה, כל אחד בדרכו ובמידת יכולתו לתרום.

זהו בעצם יחודו של המקום – רוחו של בן שוכנת כאן ומשרה את צוואתה על השוהים בדרך. והדרך משתנה – כל דקה, כל רגע, כל עונה ושנה.

 

הדרך של בן - גן גדול ומופלא. בפתח הגן ניצבת אבן גדולה ועליה חקוקה תמונתו של בן ומשפט מתוך יומן המסע שלו במונגוליה בו כתב על הדרך שבחר לעצמו, דרך של הגשמת חלומות וחיפוש אחר האושר.

  

מהתמונה הזו יוצאים "לדרך של בן".

עולים בגרם מדרגות לראש הגבעה ונעמדים מעל שעון שמש גדול ומתוחכם.

 

התחנה הבאה מוקדשת לחשיבות המיוחדת שיחס בן לאקולוגיה. ילדי בית הספר בנו ספסל אקולוגי, מבחוץ הוא מטויח ונוח לישיבה, מבפנים הוא עשוי מצמיגי מכוניות, ממולאים בבקבוקי פלסטיק ופסולת אחרת שהייתה בסביבה.

 

 

ממשיכים למתחם גדול של סלעים. בין האבנים הרבות הפזורות במתחם והנראות כים גועש אך קפוא, אפשר לזהות תשעה איי אבנים. כל אחד מהאיים מוקדש לאחד הנופלים מפגיעת הטיל בדבל. כל אחד מהם היה עולם. סלע גדול שבמרכזו סמל הצנחנים מציב את העומד מול שמות הנופלים וסיפור נפילתם.

סמוך לים האבנים, ניצבת גבוהה שושנת רוחות גדולה. בראשה לא מונח התרנגול האופייני לשושנה שכזו אלא סוס אציל דוהר. זכר לאהבה הגדולה של בן לסוסים. החיצים הפונים לכיוונים שונים מונים את המקומות בהם טייל בן בשנים שבין שחרורו מצה"ל לבין נפילתו. על כל חץ מצוין המרחק בין מקום עמידתנו לאותה ארץ.


 

יורדים מהגבעה, מותירים מאחור את ים הסלעים ואת שושנת הרוחות. הולכים בין העשבים היפים והעצים הגדולים.  העצים הם עצי ארץ ישראל, כמו אלה ואלון, חרוב, זית, רימון ותאנה.

 

במבט ראשון נדמה שהגן כמו איזו אנדרטה מקודשת, אסור במגע או בכניסה. האמת היא הפוכה. הגן גדוש בבני היישוב בכל הגילים.

בין כמה עצים פרושים ערסלים הקשורים בחבלים עבים. יש פינה לפויקה, פינה למדורה וטבון ויש מקום לרחיצת כלים. "המטבח" עשוי כולו אבן, מעשה ידי אומן. את המקום בנה שכן מאחד הכפרים הערבים שבסביבה. הוא הגיע לדרך של בן, ראה את פניו של בן ניבטים מהתמונה שבסלע והרגיש שמשהו קרה לו. הרגיש שהוא מוכרח לתרום משלו לגן.

בפאתי הגן שם נמצא אזור של סבך. בין הסבך, מפולס משעול צר. אחרי עיקול קטן מגיעים לעץ גדול. העץ מסתיר בתוכו חלל מושלם. מעין סוכה טבעית. ובתוך הסבך מונח סלע ענק, שצורתו לב.

 

שבים למשעול העובר בסבך. יוצאים מהסבר ומגיעים לאמפיתיאטרון פשוט, וקסום ממנו אפשר לראות את הרי הגליל .

 

בסמוך מתוחה הגדר ההיקפית של היישוב ובגדר שער. אפשר לצאת ולשוטט. ללכת הלאה ומעבר, ללכת בדרך של בן.

כל הזכויות שמורות ל-copyright ©
      כרמיאל   מועצה אזורית משגב   הסוכנות היהודית  
צור קשר
האתר הוקם בשיתוף א-לה גוש וחברת MeyData. עיצוב רועי פרץ - סטודיו P2