אתר הטיולים בלב הגליל
דף הבית תיירות בגליל מסלולים בגליל ישובים בגליל חלונות קישורים צרו קשר רישום English

שביל שותפות 2000

לפניכם מפה גיאוגרפית או תצלום אויר (תצ"א) של מסלול הטיול המוצע. בעמודה הימנית ניתן לסמן את המאפיינים/האטרקציות המועדפים עליכם והם יופיעו על גבי המפה. ניתן לעמוד עם הסמן על האייקון שיופיע ולפניכם תפתח תיבה אשר בה יוצגו כל העסקים הקשורים למאפיין שבחרתם. הקלקה על שם העסק בתיבה שנפתחה תאפשר לקבל תצוגה מפורטת של דף העסק כולל דרכי הגעה, זמני פתיחה וכד'.
בילוי נעים.
נקה בחירה
מפת המסלול

שביל שותפות 2000

משך המסלול: 5-6 שעות
עונה מומלצת: כל השנה
מאפיינים: 
אורך: 35

כיצד מגיעים

ראה מפה

מסלול

שותפות 2000 , עירית כרמיאל ומועצה אזורית משגב , חברו יחד לפיתוח, מיתוג ושיווק  שביל לרוכבי אפניים והולכי רגל , המחבר בצורה בלתי אמצעית את העיר כרמיאל וישובי המועצה האזורית משגב.
השביל מתחיל בכרמיאל , סובב את העיר על גבולה המערבי והדרומי , יורד לאפיק נחל חילזון ומתפתל מערבה , חוצה את כביש כרמיאל –משגב ומוביל דרך כרמי הזיתים העתיקים של  הכפר שע'ב  ליער שגב וחורבת ראש זית מכאן דרך הישוב עצמון לקמפוס מרכז משגב.
השביל מיועד לאוכלוסיות יעד מגוונות , ניתן לרכב כבר כיום על אפניים לכל אורכו של השביל , חלק ממקטעי השביל דורשים מיומנות טכנית ברכיבה , אך ניתנים לעקיפה רגלית בהליכה לצד האפניים , חלקום אחרים מתאימים לכל המשפחה מגיל 6- 80 לרכיבה, להליכה ולפעילות גופנית. אירובית אחרת.

חלק 1 – 6 ק"מ  - סובב כרמיאל
נק' התחלה : טיילת בולטימור – פיטסבורג רח' בתיר גבעת רם כרמיאל
נק' סיום : פארק ברוך ונגר רח' החוחית שכ' דרומית כרמיאל .
קטע זה מתאים לכל המשפחה – רכיבה / הליכה .
תחילת המסלול בטיילת  פיטסבורג – בולטימור  הממוקמת בשכונת גבעת רם , השכונה המערבית של כרמיאל נשאיר את הרכב במגרש החניה בקצהו הצפוני של רחוב בציר , השביל עובר במקביל לכביש כרמיאל – משגב , מצידו המערבי וצופה לעיר כרמיאל המתנוססת ממזרח. , הר כמון ברקע ורכס הגליל העליון משלימים את תמונת הנוף הייחודית.
עם הגיענו לגשר מוטה גור מעל כביש כרמיאל – משגב נחצה את הגשר מזרחה , לכוון שכונת רבי , מייד לאחר הגשר , פונה שביל הליכה לכוןן המשכו של המסלול המקיף את שכונת רבין ממערב ומדרום , השביל מתפתל במקביל לבתיה הדרומיים של העיר כרמיאל  ולכל אורכו הוא צופה דרומה לעבר נחל חילזון. השביל סלול לכל אורכו נוח להליכה ורכיבה ולאורכו פזורים מרפסות תצפית ופרגולות להצללה . חלקו הראשון של המסלול מסתיים בפארק ברוך ונגר לאחר שחצה את שכונת מכוש , בסמוך לרחוב החוחית.

חלק 2 – לרוכבי אפנים ולהולכי רגל – 7.5  ק"מ – אפיק נחל חילזון .[ חלק א ]
נק' התחלה : פארק ברוך ונגר , שכונה דרומית כרמיאל רח' החוחית .
נק' סיום : כביש כרמיאל – משגב
קטע מסלול זה דורש ידע בסיסי ברכיבה , יכולת שליטה בינונית וכשר גופני ממוצע.
נשאיר את כלי הרכב  באחד ממקומות החניה הסמוכים לפארק , כאן ניתן גם להצטייד במים . הירידה לאפיק נחל חילזון הנה באמצעות דרך שרות סלולה היורדת בתלילות לכוון צפון מזרח ומסתיימת באפיק הנחל.  הפניה שמאלה  באפיק מובילה לבקעת חילזון – על כך בסיור אחר.  אנו נפנה מערבה [  ימינה ] , דרך סלולה המלווה צינור הקבור באפיק הנחל מלווה אותנו לכל אורך המסלול. נחל חילזון מתפתל לו בעיקולים חדים , משני צידי הנחל מתרוממים שלוחות ומצוקים היוצרים תחושה של ,,קניון " טבעי אשר מגלה את הפתעותיו וצפונותיו מפיתול לפיתול
ההליכה נוחה מאד – דרך עפר רחבה ונוחה להליכה . רוכבי האפניים יהנו מכל רגע, שיפוע הדרך מתון מאד וכמעט שאינו מורגש , כשהדרך חוצה את אפיק הנחל נדרשת רכיבה טכנית ושליטה מירבית בשווי משקל , למתקשים מומלץ לחצות את האפיק בהליכה כשהאפנים לצידכם.
בחורף כשהדרך בוצית לעיתים ושלוליות המים מרובות – כדאי לעצור ולנקות מדי פעם את מערכת הדיווש וההנעה .
בחורפים גשומים ולאחר פרקי גשם משמעותיים הנחל זורם ורוחבו יכול להגיע לעיתים לרוחב של מספר מטרים.  מומלץ שלא  לרכב או לטייל בנחל כשהנחל זורם.
חלקו זה של המסלול מסתיים עם ההגעה לכביש כרמיאל – משגב – זהירות !! זהו כביש סואן וראשי , ניתן לחצות אותו במעבר תת קרקעי העובר מתחל לנתיב התנועה.  מכאן ניתן לחזור לכרמיאל או לפנות דרומה למשגב או להמשיך מערבה דרך חלקות הזיתים של הכפר שעב.

 

חלק 3 – לרוכבי אפנים ולהולכי רגל – 6.5   ק"מ – זיתי שעב- יער שגב –חורבת ראש זית  .
נק' התחלה : כביש כרמיאל – משגב סמוך לישוב שורשים.
נק' סיום : חורבת ראש זית , יער שגב צפון
קטע מסלול זה דורש ידע בסיסי ברכיבה , יכולת שליטה בינונית וכשר גופני ממוצע הטיפוס לחורבת ראש זית מצריך כשר סבלת גופנית לחלופין ניתן לטפס רגלית עם האפניים.
המסלול עובר במקביל לאפיק נחל חילזון הזורם מערבה.  הדרך חוצה את כרמי הזיתים העתיקים של הכבר שע'ב . הכרמים נטועים במפתח הנחל המתרחב במהלך הזרימה מערבה ויוצר חלקות זיתים ,,תנכיות " של עצים בני 80-200 שנה . הרכיבה במישור בדרך ,,מטרוקה " שאינה סלולה , מצפון מתרומם רכס גילון צורית ומדרום הכפר שע'ב ומדרום לו הישוב יעד
ממערב לכפר , השביל חוצה את כביש הכניסה לכפר ומטפס בתלילות  דרך יער אורנים מפותח בשבילי יער רחבים  , אט אט נגלה הנוף הפתוח למערב לעבר עמק עכו , עמק זבולון ורכס הכרמל.

 
חלק 4 – לרוכבי אפנים ולהולכי רגל – 11.5   ק"מ – יער שגב דרום – דרך נוף יער שגב- מרכז משגב.
נק' התחלה : חניון ק.ק.ל יער שגב דרום  מדרום לכביש צמת יבור – משגב.[ ציפור המתכת הכחולה ]
נק' סיום : מרכז שירותים משגב.
מתאים לכל המשפחה – רוכבים והולכי רגל.
המשך המסלול חוצה את כביש צמת יבור – משגב לחלקו הדרומי של יער שגב.  חלק זה  מפותח  ומרושת בדרכי יער רחבות ומוצלות המשמשות זה מספר שנים כמרכז לרכיבת אפני שטח ולפעילות  נופש ופנאי מגוונות . אליפויות ישראל באפני הרים התקיימו ביער זה בשלוש השנים האחרונות.
בחלק זה שבילי נוף רבים , שביל WOW  בוחר את הדרך היפה והנכונה המובילה מזרחה לכוון מרכז משגב,  שבילים רבים לרוכבים ברמות שונות מתפצלים מהדרך הראשית כולל שבילי Single Trek   לרוכבים מתקדמים מיומנים.
השביל מסתיים במרכז השירותים משגב ובו מתקני ספורט , ברכת שחיה ופארק אוסטרליה המיועד לאירועים המוניים.

 

 
כל הזכויות שמורות ל-copyright ©
      כרמיאל   מועצה אזורית משגב   הסוכנות היהודית  
צור קשר
האתר הוקם בשיתוף א-לה גוש וחברת MeyData. עיצוב רועי פרץ - סטודיו P2