אתר הטיולים בלב הגליל
דף הבית תיירות בגליל מסלולים בגליל ישובים בגליל חלונות קישורים צרו קשר רישום English

משעולי שירה בפארק הגליל

לפניכם מפה גיאוגרפית או תצלום אויר (תצ"א) של מסלול הטיול המוצע. בעמודה הימנית ניתן לסמן את המאפיינים/האטרקציות המועדפים עליכם והם יופיעו על גבי המפה. ניתן לעמוד עם הסמן על האייקון שיופיע ולפניכם תפתח תיבה אשר בה יוצגו כל העסקים הקשורים למאפיין שבחרתם. הקלקה על שם העסק בתיבה שנפתחה תאפשר לקבל תצוגה מפורטת של דף העסק כולל דרכי הגעה, זמני פתיחה וכד'.
בילוי נעים.
נקה בחירה

משעולי שירה בפארק הגליל

משך המסלול: חצי שעה - שעה
עונה מומלצת: כל השנה
מאפיינים: סדנת אמן, פארק עירוני,
אורך: 1

כיצד מגיעים

הגעה לחניה של עירית כרמיאל

מסלול

 

קבוצת "קולות בגליל" התגבשה לפני 16 שנים כקבוצה קטנה שפעלה בבית אחד הכותבים. היום היא פועלת בספרייה העירונית, זו קבוצת אנשים כותבי ואוהבי שירה, אשר מתכנסת אחת בחודש. המחצית הראשונה מוקדשת ללמידה, מוזמנים משוררים, עורכי תוכניות שירה ברדיו ובטלביזיה, מבקרי שירה, סופרים, מעבירי סדנאות כתיבה ועוד. במחצית השניה, אנו קוראים משירי החברים שקיבלנו כמה ימים קודם, מנתחים את השירים ומעירים "לטובת השיר" כל כותב שומע ולומד מההערות ומחליט אם ואיך להשתמש בהן.

במהלך השנים יזמה הקבוצה פעילויות שירה לתושבים כגון: "קוראים שירה ביום השואה", "שירה לזכרם" בערב יום הזיכרון, הופעה משותפת בפסטיבל מחול כרמיאל בשיתוף רקדנים מראשון לציון, שהלחינו משירינו ורקדו על רקע קריאת השיר, הוזמננו לקרוא שירים בפתיחת תערוכות בגלריית מכללת "אורט בראודה". נפגשנו לערבי שירה משותפים עם כותבים בישובים שונים: ראש פינה, בית ג'אן (קריאה משותפת עם משוררים דרוזים), בקיבוץ פרוד בערב יום השואה ועוד.

הקבוצה הוציאה מספר אסופות שירה בעריכת משוררים כמו אמנון שמוש ועודד פלד.

חברים אחדים הוציאו ספרי שירה, ניתן לראותם בספרייה העירונית.

לאחרונה יזמנו בתמיכתו הנלהבת של ראש העיר עדי אלדר ובליווי מקצועי ותומך של אדריכל העיר זאב גולדברג, את פרוייקט "משעולי שירה" בפארק הגליל, שלטי שירה לאורך משעולי הפארק.

המיזם מוסיף ליופיו של הפארק המשלב טבע, משחק, אומנות: פיסןל וכעת גם שירה.

כל הזכויות שמורות ל-copyright ©
      כרמיאל   מועצה אזורית משגב   הסוכנות היהודית  
צור קשר
האתר הוקם בשיתוף א-לה גוש וחברת MeyData. עיצוב רועי פרץ - סטודיו P2