אתר הטיולים בלב הגליל
דף הבית תיירות בגליל מסלולים בגליל ישובים בגליל חלונות קישורים צרו קשר רישום English

פארק המחצבותפארק המחצבה

חלונות לנוף

פרויקט "חלון לנוף " הוקם במסגרת הקשרים המיוחדים הרקומים בין קהילות פיטסבורג, משגב וכרמיאל ובחסות חברת קליל תעשיות הממוקמת בכרמיאל.
חלונות הפרויקט ממוקמים בשש נקודות בשטח. כל חלון מנגיש למטיילים מידע ונתונים עדכניים במגוון נושאים אזוריים כגון: אירועים, מסלולי טיול, אתרי נוף, אטרקציות ואתרי תיירות מגוונים.
שותפות P2G פיטסבורג, משגב וכרמיאל מזמינה אתכם המטיילים והמבקרים באזור, להיכנס לאתר התיירות והטיולים, "לב גליל" ולגלות עולם אפשרויות נרחב וקסום,
ומזמינה אתכם לפתוח חלון ..... אל הנוף
הר חלוץ
יישוב קהילתי, נוסד ועלה לקרקע ב - 1985 ע”י גרעין עולים מארה”ב, עם זיקה לתנועה ליהדות מתקדמת. מתאפיין בקהילה פלורליסטית רב גילאית ומעורבת. בהר חלוץ מ...
לבון
ישוב קהילתי, נוסד ועלה לקרקע בשנת 1999 ע”י היזם סטף ורטהיימר. לבון ממוקמת על צלע ההר, צופה לנוף מרהיב של בקעת בית הכרם והעיר כרמיאל. כיום מונה היישו...
חרשים
ישוב קהילתי, עלה לקרקע ב 1980- . מקור השם: על שם תל חרשים הנמצא מצפון לישוב, בו נתגלו שרידי בית מלאכה של חרשי ברזל מתקופת הברזל ה ראשונה. בחרשים כיום ...

בלב ליבה של העיר שוכן אחד הפארקים היפיפיים בארץ - "פארק הגליל", אשר מעניק חוויית הנאה מושלמת של טבע ונוף גלילי עוצר נשימה.

פנינה ירוקה זו, המשתרעת על פני שטח עצום של כ –100 דונם, מציעה שפע של טבע (30,000 צמחים ובהם 3000 עצים שנשתלו במקום), בריכת מים עם צמחים ומפלים, פינות ישיבה מוצלות, אמפיתיאטרון ומצפה "ארבע הרוחות" הצופה על כרמיאל.

בעבר שימש שטח הפארק לחציבת שיש ועל פי התוכנית הייתה אמורה לקום במקום שכונת מגורים, אך ראש העיר עדי אלדר שינה את התוכנית ובמקום לכסות את המצבות הן נחשפו. כתוצאה מכך נוצרו מגוון נקודות נוף מדהימות.

עד כה הושקעו בפארק כ – 10 מיליון ש"ח ואלדר מסר, כי עיריית כרמיאל תמשיך להשקיע במקום ולפתח אטרקציות נוספות.

הפארק פתוח לציבור הרחב מהשעה 07:00 ועד 21:00 ללא תשלום וחל איסור על הכנסת בע"ח והדלקת אש.
סמוך לפארק, על גבעה נישאה, נמצאת חירבת זגג, המהווה כעת אתר ארכיאולוגי מהתקופה הביזנטית. באתר ישנה גת גדולה וניתן ליהנות מתצפית יפה על שכונות העיר. הגבעה נשארה במתכונתה הטבעית, ללא שתילות עצים וצמחים.

 

פארק הורדים הממוקם בפארק המחצבות הינו אחת מנקודות החן של הפארק ומכיל כ- 1000 זנים של ורדים שונים ממקומות שונים בעולם הפורחים בשםע של  צבעים וריחות.

כל הזכויות שמורות ל-copyright ©
      כרמיאל   מועצה אזורית משגב   הסוכנות היהודית  
צור קשר
האתר הוקם בשיתוף א-לה גוש וחברת MeyData. עיצוב רועי פרץ - סטודיו P2